“Murat Kurum önde” dedi, İmamoğlu tarafı küplere bindi! CHP’li anketçiye hakaret eden kim?

  • HABER7

CHP’ye yakınlığı ile bilinen anketçi Murat Gezici, katıldığı canlı yayında programında Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Başkan adayı Murat Kurum‘un Ekrem İmamoğlu‘nun önünde olduğu anketleri yayınlaması İmamoğlu tarafını kızdırdı.

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, tv100 canlı yayınında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gerçekleştirdikleri araştırma sonuçlarını yayınladı.

‘MURAT KURUM ÖNDE’

İstanbul’da Murat Kurum’un önde olduğunu açıklayan Gezici “Bu araştırma hanelerde yüz yüze görüşme metoduyla yapılmıştır. İstanbul’da Murat Kurum diyenlerin oranı yüzde 44,1, Ekrem İmamoğlu yüzde 43,5, Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni yüzde 4,1, Azmi Karamahmutoğlu yüzde 3,1, Mehmet Altınöz yüzde 2,3, Buğra Kavuncu yüzde 1,7, diğer adaylar ise 1,2 görünüyor.” dedi.

Hacır’ın “Bu araştırmayı yaptınız daha önceden İstanbul’a yönelik yaptığınız araştırma var mıydı, tablo çok mu değişti?” sorusuna Gezici “3 tane var, çok değişti. Ekrem Bey öndeydi fakat arkadan Murat Kurum 3 farklı araştırmada aşama aşama yükselerek geldi. Son 3 araştırmada Ekrem İmamoğlu yüzde 47’lerden yüzde 43,5’e gerilediğini görüyoruz.” yanıtını verdi.

‘BASKI’ İTİRAFI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve etrafından herhangi bir baskı görmediğini ancak Murat Kurum’u önde gösteren anketi yayınladığı için CHP’den hayatında hiç görmediği baskıyı anlatan Murat Gezici şunları söyledi:

“Ben yaklaşık 24 yıldır sektördeyim. 2011’den bu yana kendi merkezimizin başındayız. Ben Sayın Erdoğan’ın ya da etrafının bizi tehdit ettiğine ya da sopa gösterdiğine hiç şahit olmadım. Ama bu sonuçla ilgili Ekem İmamoğlu’nun etrafından büyük bir baskı gördüm. Hayatımda görmediğim tepkiyi aldık. Bu kaygı verici.Tam yol ileri sloganı 2028 ise ben endişe ederim.Yüzde 0.6 puan Murat Kurum’u önde gösterdi diye bu ülkede baskı görmek, zulüm görmek, hakaret etmek insanlık dışı.”

MURAT GEZİCİ’NİN AÇIKLAMASI İMAMOĞLU TARAFINI ÇILDIRTTI

Gezici’nin anketi, CHP ve İmamoğlu tarafının tepkisine neden oldu.

Anketlerde Murat Kurum’un önde olmasından rahatsız olan İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın Gezici’yi aradığı iddia edildi. Telefon görüşmesinde neden böyle bir anket yayınladığı için tepki gösteren Özkan’ın Murat Gezici’ye hakaretlerde bulunduğu öne sürüldü.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x