Eylem Tok ve oğlunu ABD’de fotoğraflayan kişi: Rahatlıklarını görünce şok oldum

İstanbul Eyüpsultan’da arıza yaptığı için emniyet şeridine çekilen ATV’lere çarparak Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki T.C. ve onu önce Mısır’a daha sonra ABD’ye kaçıran annesi Eylem Tok, New York’ta görüldü.

Manhattan’da taksi arayan anne ile oğlunu fark eden Gözde G., yaklaşarak fotoğraflarını çekti. Fotoğraflarının çekildiğini fark etmelerine rağmen rahat tavırlarıyla dikkat çeken Eylem Tok ve T.C. bindikleri taksiyle uzaklaştı.

“YAKALANMALARINA YARDIMCI OLMAK İÇİN FOTOĞRAFLARI PAYLAŞMA ÇABASINA GİRDİM”

O anları görüntüleyen Gözde G., şunları söyledi:

* “13 Mart Çarşamba günü, Amerika saatiyle akşam 17.00 civarında, Manhattan’da 57. Sokak ve 6. Cadde arasında bir sokak öteden fark ettim onları. Bu olayı yakından takip ediyordum. Yaklaştım, neşe ve kahkaha içerisinde yürüdüklerini görünce açıkçası kanıma dokundu. Rahatlıklarını görünce şok oldum.

* Taksi aramaya başladılar. Bindikleri taksinin plakasıyla beraber fotoğraflarını çektim. Fotoğraf çektiğimi görünce muhtemelen başka bir sokakta o taksiden inmişlerdir. Sarı taksi kullandılar.

* Çocuğun üzerinde Türkiye’den kaçarken giydiği aynı kıyafetleri vardı. Kendileriyle konuşmadım. Yakalanmalarına yardımcı olmak için fotoğrafları hemen paylaşma çabasına girdim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x